Osobliwości z menażerii pana Tadeusza
Co to jest menażeria to chyba każdy wie. Według Wiki to miejsce w którym zgrupowane są zwierzęta w celu pokazywania ich zwiedzającym. Dawniej było to zakładane gdzieś na zapleczu ogrodów pałacowych, ale z czasem przerodziły się te miejsca w popularne ogrody zoologiczne. Jednak menażeria, którą mam na myśli, nie zawiera zwierząt egzotycznych, czy wyjątkowo rzadkich. Chodzi mi o osobliwości, które żyją obok nas i razem z nami. W naszych domach, ogrodach przydomowych, polach czy łąkach.
Od jakiegoś czasu mój przemiły sąsiad zza płotu pan Tadeusz dostarcza mi ciekawe okazy fauny w celu jej sfotografowania. Ostatnio pozyskałem w ten sposób dwa pająki kątniki mniejsze, przedziwną muchówkę, której nie znam, ale z jej larw rodzą się pewnie przepiękne gąsienice pałaszujące nasze kwiaty, dwa młode chrząszcze podobne do równie żarłocznych słoników orzechowców (to ten okaz na początku wpisu) i wyjątkową osobliwość w postaci gąsienicy o głowie jak z horrorów SF.
Ciekawa jest moim zdaniem muchówka. Podobną widziałem kiedyś jak kręciła się pilnie wśród moich róż. Najprawdopodobniej, to z jej larw wyległy się prześliczne zielone gąsienice w białe kropeczki, które uszkodziły wiele liści róży.
Następny przedstawiciel menażerii pana Tadeusza to kątnik domowy mniejszy. Jest pająkiem o łagodnym usposobieniu i raczej stara się unikać ludzi. Ale sąsiad wyśledził typa i trach. Mamy go. Piękna facjata z wielkimi szczękoczułkami.
Ciekawe co na takie zainteresowania powie piękniejsza połowa małżeństwa pana Tadeusza?
Po kliknięciu na zdjęcie powinno ukazać się ono w dużym formacie.
Komentarze
Prześlij komentarz